صنایع آرایشی بهداشتی اژه
Skip Navigation LinksEjefam اژه فام > خانه > مقالات
صابون های گیاهی؛ راهی برای داشتن پوستی بی نظیر
 

هنگامی که صحبت از یک پوست بی نظیر و زیبایی بی همتا می شود هر شخصی به فکر استفاده از یک صابون خوب می افتد . ممکن است شما از آن دسته از افرادی باشید . که از اطرافیان خود برای انتخاب صابون مشورت می کنید اما می توان گفت این کار واقعا اشتباه است . زیرا شخصی که به شما یک صابون را پیشنهاد می کند .ممکن است نوع پوست متفاوتی با شما داشته باشد .و توصیه های او در انتخاب صابون برای شما برعکس عمل کند .

اما به صورت تضمینی می توانم به شما هر نوع پوستی که دارید استفاده از انواع متفاوت صابون های گیاهی را پیشنهاد کنم . صابون های گیاهی برای هر نوع پوستی ارائه شده اند .

صابون های گیاهی چه می کنند ؟

همانطور که گفتم بدون شک می توانم اولین راه را برای داشتن یک زیبایی پایدار استفاده از صابون های گیاهی معرفی کنم . صابون های گیاهی می توانند در بهتر شدن کیفیت هر پوستی نقش بسیار زیادی داشته باشند . زیرا تاثیر صابون گیاهی صورت نه تنها باعث روشن شدن پوست شما می شود .بلکه می تواند از مشکلات احتمالی مثل جوش و لک هرچند کوچک هم باشند در صورت شما پیشگیری کند .

چگونه صابون گیاهی مناسب خود را انتخاب کنیم ؟

صابون های گیاهی از انواع مختلفی تشکیل شده اند .و ما در متن برای انتخاب درست شما ، تمامی این صابون های گیاهی و مزایای استفاده از آنها را توضیح داده ایم .

اما شما باید قبل از اینکه بخواهید یکی از این صابون های گیاهی را برای استفاده خود انتخاب کنید . از نوع پوست خود مطلع باشید . و نسبت به نوع پوست خود برای انتخاب یکی از این صابون های گیاهی تصمیم گیری کنید . زیرا تاثیر صابون گیاهی صورت با توجه به نوع پوست می تواند بسیار بالا باشد .

پوست در انواع چرب ، معمولی و خشک تقسیم بندی می شوند . اگر شما از نوع پوست خود مطلع هستید ، انتخاب یکی از صابون های گیاهی برای شما راحت تر خواهد بود . اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید . که از نوع پوست خود برای انتخاب یکی از این صابون های گیاهی مطلع نیستید .پیشنهاد می کنم به یک متخصص پوست مراجعه کنید ، تا بتوانید اطلاعات بیشتری از پوست خود و مشکلات احتمالی آن به دست بیاورید .در این صورت می توانید یک انتخاب خوب در بین صابون های گیاهی برای زیبایی پایدار و تضمینی خود داشته باشید .

صابون های گیاهی مناسب با توجه به نوع پوست :

1 ــ صابون های گیاهی مناسب پوست های خشک :

صابون های گیاهی که مناسب پوست های خشک هستند . را می توان صابون های آب رسان و ملایمی مانند صابون های گریسیرین دار و صابون های کرم دار دانست . زیرا این ترکیبات می توانند در تاثیر صابون گیاهی صورت باعث رطوبت پوست به مقدار بالا ، برطرف شدن مقدار خشکی پوست و برطرف شدن ترک هایی که روی پوست وجود دارد بشود .

همچنین پیشنهاد می شود . به هیچ وجه این افراد از صابون هایی که دارای ترکیبات معدنی و شیمیایی بسیار بالا در ساختار خود هستند و به عنوان صابون های سخت شناخته می شوند استفاده کنند زیرا این صابون ها می تواند خشکی پوست این افراد را چند برابر کند .

2 ــ صابون های گیاهی مناسب پوست های چرب :

تاثیر صابون گیاهی صورت برای پوست های چرب می تواند بسیار بالا عمل کند . توجه داشته باشید شما اگر دارای یک پوست چرب باشید مطمئنا از جوش های فراوان و آکنه در صورت خود آزار می بینید . اما صابون های گیاهی مخصوص پوست های چرب می توانند با توجه به مقدار مواد معدنی که در خود دارند . باعث سختی پوست شما شده و چربی آن را از بین ببرد . در این صورت پوست شما کمتر با آکنه های پی در پی و جوش رو به رو خواهد شد . از این صابون ها به صورت کلی می توان به صابون های گیاهی ضد آکنه و ضد باکتری اشاره کرد .

3ــ صابون های مناسب پوست های معمولی :

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که یک پوست معمولی دارید می توان بگویم نباید پوست خود را حتی با انواع مختلف صابون های گیاهی بیش از حد شستشو بدهید زیرا باعث می شود . تا شما در پوستتان احساس خشکی بکنید . اما نباید هم خیلی کم از صابون های گیاهی استفاده بکنید زیرا باعث می شود .تا شما در پوستتان احساس چربی بکنید .